جاذبه های گردشی

دره ستاره ها

استاله کفته

دره ستاره ها یا سه تارها در قشم

در قلب جزیره قشم،  پدیده زمین شناسی اعجاب آوری خود را به نمایش گذاشته است. اهالی محل می گویند که روزگاری ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و در بر خورد خود با زمین جزیره این شکلها را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است که در اصطلاح محلی استاره کفته و گاه ستاره افتیده نامیده می شود. و عده ای از اهالی نیز می گویند که در این مکان ساقه بسیار بزرگی از ابرهای سیاه زده شده که آن ساعقه ی مهیب به سه تار تبدیل شده و بر اثر آن بارانی شدید یک هفته مداوما باریده و این پدیده بوجود آمده است. ( دره ستاره ها )

فرازمینی یا اجنه ها و ارواح یا چیز دیگریست؟

داستانهای وهم آلود و خیال انگیز فراوانی ساخته شده و بر سر زبانها است. حتی، ماندن در این نقطه از جزیره پس ازغروب آفتاب برای عده ای سخت نگران کننده است. چون می پندارند با سکوت شب موجودات فرا زمینی در استاره کفته گردهم می آیند و شهر ارواح و جن های سرگردان را زنده می کنند بطوری که شب ها صداهای بسیار مخوفی از دالان های آن به گوش میرسد و در شب به کسی اجازه کمپ کردن در آن منطقه را نمی دهند.

محققان:

آن را حاصل فعالیت باد و آب است که با فرسایش بی وقفه خود چنین سازه های زمین شناسی را هم چون مجسمه هایی هیولایی جلوه می دهند. وقتی باد شبانه زوزه کشان در لابه لای ستون ها می پیچد، صداهایی پدید می آید که…( دره ستاره ها )

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن