اطلاعات گردشگریمرکز های تجاری

( مراکز خرید درگهان )

مراکز خرید درگهان را بهتر بشناسید

از انجا که خودم نزدیک به بیست و اندی سال در شهر درگهان زندگی می کنم شناخت بهتری نسبت به مراکز خرید درگهان این شهر را دارم.

قشم یا درگهان ( مراکز خرید درگهان )

مسلما در درگهان میتوانید بهترین اجناس را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید، همانطور که در لیست زیر برای شما مراکز خرید را نام بردیم به کند و کاو همه این مراکز مفصلا می پردازیم که چه اجناسی مختص کدام پاساژ بوده به عنوان مثال بازار اطلس درگهان مخصوص کیف و کفش است که در ادامه بیشتر راهنمایی می کنم که خدای نکرده گول افراد سودجو را نخورید. با ما همراه باشید.

بازار دریا درگهان

بازار دریا درگهان
بازار دریا درگهان

این پاساژ بزرگترین پاساژ شهر درگهان است که هر جنسی را که بخواهی در این پاساژ بزرگ پیدا می شود، بازار دریا از دکوراسیون داخلی پاساژ نسبت به بقیه پاساژها چنگی به دل نمی زند و راهرو های معمولی دارد ولی از نظافت انصافا خوب است شما در این پاساژ به همه چیز دست رسی دارید از جمله تعداد بسیار زیادی سرویس های بهداشتی که جواب گوی این تعداد زیاد مغازه است و دارا بودن رستوران دریا که انواع غذاهای دریایی و عربی و ایرانی را پخت می کند و داشتن یک کافی شاپ برای اونایی که اهل صفا هستند که دکراسون خوبی دارد به طوری که آن را مطابق با زندگی بومیان قدیم قشم دیزاین کرده اند که دارای سقف و ستون های ساخته شده از تنه و برگ درخت خرما است.

این پاساژ دارای ۱۵۰۰ غرفه است اگر اشتباه نکنم و همه ی اقوام در آن به تجارت کنار یکدیگر پرداخته اند از جمله چینی ها که همه چیزی را می فروشند و تقریبا تو همه ی پاساژها شعبه دارند، در این پاساژ اکثر فروشندگان لوازم برقی دوستان لر ما هستند که پیشنهاد میکنم برای اینکه انتخاب خوبی را داشته باشید قیمت ها را با دو نقطه دیگر که روستای هلر دو کیلومتری پاساژ دریا هست و روستای گیاهدان که پنج کیلو متری شهر درگهان است را مقایسه کنید بعد میفهمید که کدام یک برای شما مناسب تر است برای خرید کردن.

در این پاساژ نمازخانه آقایان و بانوان وجود دارد که میتوان به ادای نماز و کمی در کردن خستگی ناشی گشتن در این بازار بزرگ پرداخت.

همانطور که گفتم در این پاساژ همه چیزی میفروشند از لوازم آرایشی بهداشتی تا انواع و اقسام پوشاک زنانه و مردانه کیف و کفش و لوازم خانگی صوتی و تصویری شهر بازی برای بچه ها آرایشگاه خیاطی دفاتر مختلف صرافی هواپیمایی و گردشگری که دفتر خودمان نیز در همین بازاره طبقه اول لاین موج ۹ پلاک ۲۸۱۱ و دفتر تبلیغات، مانکن فروشی و هرچیزی غیر از گوشت و سبزی دیگه همه چیز هست حتی دفتر رنت ماشین به راحتی میتوانید بهترین ماشین ها را اجاره کنید.

به طور کلی بخوام بگم این بازار در صنف پوشاک بهتره نصبت به بقیه پاساژها.

این پاساژ حرف های زیادی برای گفتن داره که اگر سوالی نصبت به قیمت مغازه ها در طبقه اول و دوم میزان شارژ ماهیانه و فصل های شلوغ و غیر شلوغ رو داشتین در قسمت نظرات بیان کنید حتما به شما پاسخ داده خواهد شد.

بازار زمرد درگهان

بازار زمرد درگهان
بازار زمرد درگهان

این بازار، بازار قیمت های مناسب را میشود بهش تخصیص داد چرا که اجاره و شارژ آن نصبت به بقیه پایین تر است و از یک طبقه تشکیل شده است و زمرد عرض کمی دارد ولی طول خوبی دارد تقریبا یک هشتم پاساژ دریا میشود و اصناف آن مثل بازار دریا هست که بهترین شعبه چینی ها در این بازار هست که در نزیکی درب ورودی اصلی شرقی هستند و هر چیزی بگی برای فروش دارند از عروسک و گل و گلدون گرفته تا پیچ و مهره و پتو و…

بطور کلی این بازار از چهار درب تشکیل شده که دو تای آن ها پر رفت آمدترن به دلیل اینکه درب شرقی روبه روی بازار دریا است و درب غربی روبه روی بازار اطلس ( کیف و کفش )، همچنین این بازار بعد چهار سال ساخت بزرگترین مسجد را نوسازی کرد که از دو طبقه تشکیل شده که طبفه بالا برای بانوان است که مسیری جدا با آقایان دارد و بسیار ساده و در عین حال زیبا ساخته شده که نام این مسجد حسنین می باشد که مسلمانان کنار هم به نماز می ایستند.

معروف ترین عمده فروشان لوازم آرایشی و بهداشتی در این پاساژ هستند که باز توصیه میکنم در تمام خرید های خود دقت لازم را داشته باشید زیرا که من بر اساس تجربه می گویم. و قصد تبلیغ کسی را ندارم.

بازار دودلفین درگهان

بازار دودلفین درگهان
بازار دودلفین درگهان

این بازار بهترین مدیریت را نصبت به بقیه بازارها داشته توست دوست عزیزم آقای دریانوردپور و نظم خاصی را به این مجموعه داده است در این پاساژ اصالت جنس بیشتر رعایت شده و از کیفت های بهتری نصبت به بقیه بازارها برخوردار است نمای آن از دریا بهتر است، تقریبا بزرگی آن نصف بازار دریا است و بنا به تجربه فروشندگان بهتری نصبت به بقیه بازارها دارد و یکی از خوبی های این پاساژ رستوران آن است که گنجایش خوبی را در مواقع شلوغی دارد، و دومین نمازخانه بزرگ را بعد از زمرد به خود اختصاص داده که محلی ساکت و امن را برای ادای نماز و استراحت موقت مسافران فراهم آورده است.

بازار نور درگهان

بازار نور دقیقا رو به روی بازار دودلفین هست که دودلفین در شمال خیابان و نور در جنوب خیابان می باشد که به هم از طریق یک پل هوایی سر بسته به هم متصل شده اند که کمک زیادی به مسافران کرده که دمای شدید هوا را کمتر احساس کند که این پل هوایی در طبقه دوم این پاساژ ها قرار دارد.

بازار نور درگهان
بازار نور درگهان

بازار نور در اصل قرار بود فاز دوم بازار قدیم درگهان باشد ولی اینگونه نشد ولی میشود حضور عمده فروشان را در آن احساس کرد، قیمت های این پاساژ مناسب بوده و از دودلفین ارزانتر است ولی کیفت را باید در نظر گرفت، این را کلی میگویم چون تعداد مغازه ها زیادند.

این بازار هم مثل دودلفین یک رستوران در طبقه اول دارد و در قسمت بیرونی این پاساژ شب ها بهترین شاورما های شهر درگهان را می سازند که من فقط مشابه آن را در امارات عربی خوردم که اتفاقا قیمت متعارفی نیز دارند، همچنین این پاساژ اولین پاساژی بود که درون خود جای پارکینگ برای خودرو ها تعبیه کرده است که از دو طبقه تشکیل شده است.

بازار مروازید درگهان

اولین بازاری که بعد از بازار قدیم درگهان ساخته شد بازار مروارید بود و به برکت این پاساژ درگهان، درگهان شد. این پاساژ دو باز نوسازی شده که ظاهر خیلی بهتر نسبت به بیشتر بازارها دارد که شامل یک طبقه همکف تجاری و بالای آن مسکونی شده است که اطلاع بیشتری ندارم، صاحبان اصلی این بازار عمدتا بومی درگهان بوده و بیشتر آنها از انصاف خوبی برخورداند که گران فروشی و کلک در کارشان نیست.

توصیه من به شما این است که حداقل دو جا جنس مورد نظرشان راقیمت بگیرند و جنس را لمس کنند که تصمیم درستی را گرفته باشند و جنس کپی را جای اصلش هزینه نکنند.

بازار صدف درگهان ( بازار سوخته )

بازار صدف درگهان
بازار صدف درگهان

این بازار دومین بازاری بود که ساخته شد پس از مروارید که سرعت تجارت در این شهر را چند برابر افزایش داد و مردم را متوجه کرد که تمرکز بیشتر در ساخت بازار داشته باشند که یک سال بعد از ساخت صدف بازار نگین ساخته شد و سپس زمرد و اطلس و نور و دودلفین که میبینیم در عرض ده سال تعداد بازار ها به سیزده تا رسیده شد که پیشرفت خیلی خوبی برای جمعیت ده هزار نفری محسوب میشد، و سبب شده اقوام دیگر به این سمت کشیده شوند.

در سال ۱۳۹۶ این بازار دوچار سانحه آتش سوزی شد که یک طبفه آن کاملا نابود شد و مغازه دارها خسارت زیادی را متحمل شدند، و این بازار دیگر رونق اولیه خود را از دست داده است ولی من فکر میکنم قیمت در این بازار مناسب تر از همه بازارهای درگهان باشد مخصوصا مغازه های داخلی آن چون به دلیل کمبود مشتری و کسب درآمد اجناسشان را با کمترین سود میفروشند، و باز هم پیشنهاد میکنم که با علم کامل نصبت به خرید محصول اقدام کنند.

بازار اطلس درگهان ( بازار کیف و کفش )

این بازار ساختار متفاوتی دارد که شامل چهار لاین می باشد که دو لاین آن روی هم ساخته شده و دو لاین دیگر در دو طرف آن قرار دارد و فقط کیف و کفش میفروشند فقط یک کافیشاپ سالهاست که در آن دارد فعالیت میکند و دیگر همه کیف وکفش است.( مراکز خرید درگهان )

بازار کیف و کفش اطلس درگهان
بازار کیف و کفش اطلس درگهان

تجربه خرید من از این بازار برای من خوب نبوده چرا که قیمت ها برایم گران آمده و فکر میکردم متعارف نیست ولی شاید من اشتباه میکنم پیشنهاد میکنم قیمت را فقط از این بازار نگیرند قیمت پاساژها دیگر را اول داشته باشند و در آخر به سراغ این بازار بیایند که متمئنا کمک بیشتر به خودشان در تصمیم خرید خواهد کرد.

بازار قدیم درگهان

اولین بازاری که در درگهان بوده و هست بازار قدیم است که بسیار پر رونق است و همواره فروش بالایی دارد چرا که در این پاساژ ثروتمندان پولدار زیادی است که جای پای خود را سال های زیادی است محکم کردن و هیچ جای ایران توان رقابت با بازار قدیم را شاید نداشته باشد، زمانی که همه از دبی جنس تامین میکردند مدیران فروش این مغازه ها جنس خود را از چین تامین میکردن و به کل ایران صادر می کردند. طی سالیان اخیر بازار تهران اکثر بازار ها را در دست گرفته از جمله کامپیوتر و موبایل و بعضی محصولات دیگر، بازار تهران پوشاک رانیز کار میکند ولی درگهان هنوز رقیب بزرگ برای آن می باشد.

بازار قدیم درگهان
بازار قدیم درگهان

یکی از دلایلی که درگهان بهتر از قشم است فقط در امر محصول نیز همین است که بازار قشم جنس های خود را یا قسمت بزرگی از اجناس خود را از بازار درگهان تامین میکند. که همین امر باعث شده قیمت های درگهان مناسب تر از قشم باشد.

بازار درگهان سه راه ملت

این بازار در کناره ها و پشت بانک ملت درگهان قرار گرفته که ساختار دقیقی ندارند و نامش را از بانک ملت گرفته ولی رونق خوبی داشته که هم اجناس به صورت تک و هم به صورت عمده به فروش میرسد و تقریبا تمام فروشندگان و مدیران فروش آن افغانی ها هستند که من انصافشان را دوست دارم و اخلاقشان را تایید میکنم و فکر میکنم انجاس را با کمی چونه زدن ارزانتر از همه جا را می توانید خریداری کنید.( مراکز خرید درگهان )

بازار نگین درگهان

بازار نگین درگهان
بازار نگین درگهان

این بازار کوچک تر از بقیه بازار ها است و چسپیده به بازار صدف و در غرب آن بازار دودلفین و در شمال آن بازار های زمرد و اطلس و نخل قرار دارند این بازار از دو طبقه تشکیل شده که طبقه اول آن هیچ وقت رونق خوبی نداشته بیشتر مغازه های آن به انبار تبدیل شده و قسمتی از آن را هتل کردند ( آلاله۱ ( که الان آلاله۲ از ۱۵ طبقه در غرب درگهان)).

بازار پرشین گلف درگهان

بازار پرشین گلف درگهان
بازار پرشین گلف درگهان

این بازار بازار نوپا و پر رونقی است که تمام مغازه های آن یک مالک دارد آقای شرفی. ایشون مرد بسیار ثروتمندی هستند، این بازار از چندین طبقه تشکیل شده است که طبقه همکف مغازه داران هستند و طبقه اول کافشاپ و غذاخوری و طبقه های بالایی آن هتل است.

گفته میشود که پارکینگ بزرگ و چند طبقه نیز تماما برای همین شخص می باشد.

و بازار پرشین گلف ۲ در حال حاضر در دست ساخت است که بیشتر آن تکمیل شده است.( مراکز خرید درگهان )

بازار نخل درگهان

بازار نخل درگهان
بازار نخل درگهان

این بازار از معماری بسیار زیبایی دارد به طوری که سنگ و چوب و شیشه باهم آمیخته شده است و سبک قدیمی و در عین حال مدرن را دارد، در این بازار بیشتر برندهای معتبر هستند و اجناس از بهترین کیفیت برخوردار هستند و خیلی ها گفته بودن که مکانی برای خرید اجناس برندهای معتبر میخواهند، پیشنهاد من به آنها این بازار است. ( مراکز خرید درگهان )

این بازار آنقدر هنرمندانه ساخته شده که دیدن از این بازار نیز بسیار لذت بخش است.

بازار نخل درگهان
بازار نخل درگهان

مکان آن در شمال بازار اطلس است و از دو طبقه تشکیل شده است.

لیست کلی مراکز خرید درگهان

نام مجتمع نام شهر نام مدیر شماره تلفن/فاکس – پیش شماره شهر قشم ۰۷۶
دریا درگهان سعید حکمی ۳۵۲۷۳۵۰۱ ۳۵۲۷۳۵۰۲
زمرد درگهان عبدالقادر صالحی ۳۵۲۶۷۷۰۱ ۳۵۲۶۷۷۰۲
دودلفین درگهان حمید دریانوردپور ۳۵۲۷۱۰۱۴ ۳۵۲۷۱۰۱۶
نور درگهان عبدالباسط فارسی ۳۵۲۷۱۰۵۳ ۳۵۲۷۱۰۵۶ ۳۵۲۷۱۰۵۷
مروارید درگهان عیسی تکی زاده ۳۵۲۶۵۸۳۰
صدف درگهان جاسم دریانورد ۳۵۲۶۲۹۹۴
اطلس درگهان محمدقاسم حق شناسی ۳۵۲۷۷۰۱۱
بازارقدیم درگهان نعیم تیماو ۳۵۲۶۸۵۷۵
سه راه ملت درگهان حسن دریانورد ۹۱۷۹۰۳۶۹۷۹
نگین درگهان مصلح الدین اسلامی ۹۱۷۷۶۹۱۹۰۸
پرشین گلف درگهان قطب الدین صمدانی ۳۵۲۶۳۲۰۳ ۳۵۲۶۵۰۷۹
نخل درگهان حامد صالحی ۹۱۷۱۶۹۹۵۹۰

لینک رزرو تور های داخل جزیره قشم

 

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن