اطلاعات گردشگریتفریح گاه ها

پارک کروکودیل نوپک قشم

كروكوديل

پارک کروکودیل یکی از جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان است که در مسیر اتوبان خلیج فارس ( ۷ کیلومتری قشم – درگهان ) قرار دارد.

پارک کروکودیل نوپک قشم اولین و تنها پارک کروکودیل خاورمیانه است که از سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسیده است و یکی دیگر از دیدنیهای منحصر بفرد جزیره قشم است.

در این مجموعه بیش از ۱۰۰ سر کروکودیل از نوزاد تا بزرگترین کروکودیل ایران زندگی میکنند.

علاوه بر کروکودیلها حیواناتی نظیر میمون ، سوسمار، پرندگان و پستانداران دیگری نیز در این پارک زندگی میکنند. این پارک محیطی دلپذیر ، زیبا و امن برای دیدن حیوانات شگفت انگیز و آشنایی با نحوه زندگی و خصوصیات آنهاست.

این مجموعه در اتوبان قشم به درگهان قرار دارد و همه روزه از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۰ برای گردشگران باز است.

تهیه بلیط درب پارک و همچنین به صورت تلگرامی می باشد: @qeshmcrocodileparkbot

به کروکودیل ها «سلطان زره‌پوش آب‌های آرام» نیز لقب داده‌اند، اگرچه به لحاظ شکل ظاهری شباهت‌‌های بسیاری دارند، اما در واقع شامل ۲۳ گونه مختلف می‌باشند.

سنگواره‌های کشف شده نشان می‌دهد این موجودات بیش از ۶۵ میلیون سال است که تغییر نیافته‌اند و به همین شکل بر روی کره زمین زندگی می‌کنند و در حال حاضر ساکن رودخانه‌ها و دریاچه‌های آب شیرین و گاهی کمی شور مناطق استوایی آفریقا، آمریکا و استرالیا می‌باشند.

در این پارک علاوه بر پرورش کروکودیل‌ها، تحقیقات جامعی در خصوص زندگی این جاندار انجام می‌گیرد و بازدیدکنندگان این مجموعه می‌توانند با نحوه زیست کروکودیل‌ها، تخم‌گذاری و تولد بچه کروکودیل‌ها آشنا شوند و اطلاعات لازم در خصوص این جاندار را از طریق راهنمایان مجرب کسب نمایند.

این مجموعه به سبب ایده نوآورانه و ویژگیهای منحصربفردش عنوان کارآفرین برتر استان هرمزگان و کارآفرین برتر کشور را کسب نموده است.

تلفن برای راهنمایی گردشگران ۰۹۳۷۶۸۱۷۵۲۱ – ۰۹۱۷۶۵۸۶۲۱۶

فاکس:۰۷۶۳۵۲۴۶۲۷۹           ایمیل: info@noopak.com

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن